Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Które haczyki kupić do wieszania obrazów?
Które haczyki kupić do wieszania obrazów?

Dekorowanie pomieszczeń obrazami nie zawsze musi nieść za sobą ryzyko zniszczenia ścian. Nowoczesny system wystawienniczy, w skład którego wchodzą estetyczne i funkcjonalne szyny, wyposażone w linki i haczyki lub taśmy rzepowe, pozwala na eksponowanie dzieł sztuki bez wiercenia otworów w ścianie. Umożliwia też łatwe i szybkie przewieszanie obrazów lub korygowanie miejsca ich zawieszenia, a tym samym gwarantuje osiągnięcie oczekiwanego i spektakularnego efektu wizualnego.

 

Czy haczyki samoprzylepne są dobre dla ciężkich obrazów?

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje haczyków do obrazów. Kryterium, które należy uwzględnić przy ich doborze, to przede wszystkim waga obrazu. O ile w przypadku niewielkich obrazów, grafik o niedużych wymiarach czy oprawionych fotografii sprawdzą się haczyki samoprzylepne, to już duży i ciężki obraz z masywnymi ramami lepiej jest zawieszać na haczykach metalowych z blokadą zabezpieczającą przed zrzuceniem dzieła. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że ciężki obraz, ważący nawet 20 kg, w domu czy galerii na pewno nie spadnie, to warto zastosować do jego wyeksponowania nie tylko haczyk metalowy z blokadą, ale jeszcze wytrzymałą linkę stalową.

 

Haki samoprzylepne vs taśmy rzepowe

 

Zaletą haczyków samoprzylepnych jest niewątpliwie ich bezproblemowy montaż oraz łatwe usuwanie bez niszczenia powierzchni, do której zostały przytwierdzone. Stosując haczyk samoprzylepny, musimy przed jego umieszczeniem zdecydować się na miejsce, w którym docelowo ma się on znaleźć. W przypadku eksponowania obrazów często jednak bywa tak, że po zawieszeniu dzieła okazuje się, że widzielibyśmy je trochę wyżej lub niżej albo przesunięte w lewo czy w prawo. Taką możliwość będziemy mieli, jeśli zdecydujemy się na mocowanie obrazów do taśmy rzepowej.

Wystarczy na tylnej powierzchni obrazu umieścić rzep mocujący, a taśmę rzepową wsunąć w szynę. Obrazek przytwierdzamy do taśmy na wybranej wysokości, a samą taśmę rzepową też możemy umieścić w dowolnym miejscu szyny. Efekt jest taki, że wybierając opcję z taśmami rzepowymi, mamy pełną swobodę wyboru miejsca, w którym docelowo umieścimy obraz.

 

Haki do wieszania luster

 

Współczesne systemy wystawiennicze to nie tylko funkcjonalne i proste wieszanie obrazów. To również nowe i praktyczne sposoby mocowania luster i topowych szklanych obrazów. Lustra bez ram możemy mocować zarówno na taśmach samoprzylepnych, za pomocą klejów montażowych, jak i haków samoprzylepnych, unikając kłopotliwego nawiercania glazury lub ściany.

 

Haczyki samoprzylepne metalowe

 

Wygodne i proste w użyciu samoprzylepne haczyki do wieszania obrazów są wykonane albo z tworzywa sztucznego, albo z metalu. Haczyki ze stali nierdzewnej lub chromowanego metalu wyróżniają się efektownym wzornictwem i mają uniwersalne zastosowanie. Haki samoprzylepne nadają się do wieszania lżejszych obrazów. Do zamocowania haczyków samoprzylepnych nie potrzeba żadnych narzędzi.

 

Haczyki samoprzylepne z zabezpieczeniem

 

Na rynku pojawiły się haczyki samoprzylepne, na których, jak deklarują producenci, można zawieszać obiekty ważące nawet 12 kg. Do mocowania ciężkich obrazów bardziej zalecanym rozwiązaniem wciąż jednak pozostają haki metalowe, wyposażone w specjalną blokadę zabezpieczającą dzieło sztuki nie tylko przed zrzuceniem, ale także przed kradzieżą. Haczyki do obrazów z automatycznym stoperem zastosowane z połączeniu z przezroczystą linką perlonową mają wytrzymałość do 15 kg, a w zestawieniu z linką stalową nawet do 20 kg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl